Felvételi
Téjékoztatás a felvételi eredmények kihirdetéséről

Felvételi jegyzék és az elutasított tanulók listája

Kedves felvételiző Diákok, tisztelt Szülők!

Az alábbi listákon valamennyi diák szerepel, aki jelentkezett gimnáziumunk egy vagy több képzési területére. Aki több tagozatot is megjelölt, minden érintett listán külön-külön keresse meg az azonosítóját, vagy a jelszavát!

A felvehető tanulók listája az adott tanulmányi területen a felvételiző rangsorban elért helyét mutatja. A tervezett tanulólétszámhoz képest hátrább rangsorolt diákoknak is lehet esélyük, ha az előrébb levő tanulókat más megjelölt tanulmányi területre vesszük fel, vagy ha a sorrendben előbb megjelölt iskolába kerülnek felvételre.

Az elutasított tanulókat - az oktatási azonosítójukat vagy jelszavukat megjelenítve - a nevük betűrendjében soroljuk fel.
Az elutasítás oka lehet:
- a tanulót a hozott pontjai (általános iskolai bizonyítványa + központi írásbeli vizsga eredménye) alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló nem jelent meg a szóbeli felvételi vizsgán vagy a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló nem felelt meg a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló megfelelt a rajz alkalmassági vizsgán, de hozott pontjai alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló hozott pontjai és a szóbeli vizsgán elért teljesítménye összességében nem elegendő a gimnáziumunkba való felvételhez.

FONTOS! Minden tanulónak, aki jelentkezési lapot nyújtott be gimnáziumunkba, 2018. április 27-ig postára adjuk a felvételről szóló értesítést, illetve az elutasításról szóló határozatot. A felvételi eredményről más módon nem adunk felvilágosítást. Köszönjük a megértésüket!

7 évfolyamos képzés (0008) Tehetséggondozó
6 évfolyamos képzés (0001) Humán
6 évfolyamos képzés (0002) Reál
5 évfolyamos képzés (0003) Angol nyelvi előkészítő
5 évfolyamos képzés (0004) Német nyelvi előkészítő
4 évfolyamos képzés (0005) Biológia
4 évfolyamos képzés (0006) Rajz
4 évfolyamos képzés (0007) EU

Szóbeli felvételi vizsgák beosztása a 2018/19-es tanévre (a rajzképesség-vizsgálat eredményeivel kiegészült listák)

Tisztelt Szülők! Kérjük, mielőtt a beosztásokat megnézik, olvassák el rövid tájékoztatónkat!

A beosztásban azok a tanulók szerepelnek, akik elérték a szóbeli meghallgatáshoz szükséges ponthatárt.

Ha a tanuló több megjelölt tanulmányi területen is megfelelő pontszámmal rendelkezik, felvételi tárgyanként külön-külön is feltüntetjük az azonosító adatát (okt. azonosító vagy jelszó). Amennyiben a több tanulmányi terültet megjelölt tanuló valamelyik képzésre nem érte el a szóbeli vizsgára történő behíváshoz szükséges pontszámot, annak a területnek a kódja át van húzva a táblázatban.

Ha valaki nem találja meg az azonosítóját a táblázatokban, vagy nem minden megjelölt képzési területnél látja, az azt jelenti, hogy nincs elég pontja az adott tárgy szóbeli vizsgáján való részvételhez.

A rajz szóbeli felvételi vizsga időpontjáról február 26-án 14 órától tájékozódhatnak a honlapunkról azok a tanulók, akik a február 23-i rajz képességvizsgálaton megfelelnek, és a hozott tanulmányi pontszámaik is elérik a meghallgatáshoz szükséges értéket. Ha a rajz képzési területen kívül a tanulót más szóbeli vizsgára behívtuk, a rajz szóbelije ahhoz közeli időpontban lesz egy másik teremben.

Kérjük, hogy a felvételiző diákok a megjelölt időpont előtt legalább 20 perccel jelenjenek meg a feltüntetett tanteremnél! Javasoljuk, hogy hozzák magukkal az általános iskolai ellenőrző könyvüket, a felvételi tárgyhoz tartozó füzeteiket.

A szóbeli vizsgára való behíváshoz szükséges minimum ponthatárok és a felvehető létszám:

6 évfolyamos képzés 001 humán 120 pont 15 tanuló
                              002 reál 120 pont 15 tanuló
7 évfolyamos képzés 008 tehetséggondozó 123 pont 30 tanuló

5 évfolyamos képzés 003 angol nyelvi előkészítő 122 pont 20 tanuló
                              004 német nyelvi előkészítő 115 pont 12 tanuló

4 évfolyamos képzés 005 biológia 111 pont 16 tanuló
                              007 EU 115 pont 32 tanuló
                              006 rajz 102 pont 14 tanuló

A hozott pontok kiszámításának a módszertana a felvételi tájékoztatónkban olvasható minden tanulmányi területnél.

Gimnáziumunkba idén több mint 1400 tanuló adta be a jelentkezési lapját jóval 2000 fölötti tanulmányi területre. A ponthatárokon nem áll módunkban módosítani.

6 és 7 évfolyamos képzés szóbeli beosztás:

02.28., szerda   03.01., csütörtök  03.02., péntek  03.05., hétfő  03.06., kedd

4 és 5 évfolyamos képzés szóbeli beosztás:

angol (03;07)
 német (04)   biológia (05)  rajz (06)

Miért érdemes latin nyelvet tanulni?

A linkre kattintva arról lehet tájékozódni, miért érdemes a latint második idegen nyelvként választani.

Tájékoztató a szóbeli felvételi vizsgákról és a rajz képességvizsgálatról

Kérjük, figyelmesen tanulmányozzák a tájékoztatót a szóbeli felvételi vizsgákról és a rajz képességvizsgálatról!