Felvételi
Felvételi jegyzék és az elutasított tanulók listája

Kedves felvételiző Diákok, tisztelt Szülők!

Az alábbi listákon valamennyi diák szerepel, aki jelentkezett gimnáziumunk egy vagy több képzési területére. Aki több tagozatot is megjelölt, minden érintett listán külön-külön keresse meg az azonosítóját, vagy a jelszavát!

A felvehető tanulók listája az adott tanulmányi területen a felvételiző rangsorban elért helyét mutatja. A tervezett tanulólétszámhoz képest hátrább rangsorolt diákoknak is lehet esélyük, ha az előrébb levő tanulókat más megjelölt tanulmányi területre vesszük fel, vagy ha a sorrendben előbb megjelölt iskolába kerülnek felvételre.

Az elutasított tanulókat a nevük betűrendjében soroljuk fel.
Az elutasítás oka lehet:
- a tanulót a hozott pontjai (általános iskolai bizonyítványa + központi írásbeli vizsga eredménye) alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló nem jelent meg a szóbeli felvételi vizsgán vagy a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló nem felelt meg a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló megfelelt a rajz alkalmassági vizsgán, de hozott pontjai alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló hozott pontjai és a szóbeli vizsgán elért teljesítménye összességében nem elegendő a gimnáziumunkba való felvételhez.

FONTOS! Minden tanulónak, aki jelentkezési lapot nyújtott be gimnáziumunkba 2017. április 26-ig postára adjuk a felvételről szóló értesítést, illetve az elutasításról szóló határozatot. A felvételi eredményről más módon nem adunk felvilágosítást. Köszönjük a megértésüket!

7 évfolyamos képzés (08) Tehetséggondozó
6 évfolyamos képzés (01) Humán
6 évfolyamos képzés (02) Reál
5 évfolyamos képzés (03) Angol nyelvi előkészítő
5 évfolyamos képzés (04) Német nyelvi előkészítő
4 évfolyamos képzés (05) Biológia
4 évfolyamos képzés (06) Rajz
4 évfolyamos képzés (07) EU

Tájékoztató a szóbeli felvételi vizsgákról és a rajz képességvizsgálatról

Tisztelt Szülők, kedves Érdeklődők!

A szóbeli felvételi vizsgákról és a rajz képességvizsgálatról szóló tájékoztatónkat a linkre kattintva tekinthetik meg.

Információk a központi írásbeli vizsgáról a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban

Kedves felvételiző Diákok, tisztelt Szülők!

A központi írásbeli felvételi vizsgával kapcsolatos információkat a linkre kattintva tekinthetik meg.

Tájékoztató a felvételi szülői értekezletről és a nyílt napokról

2016.11.10.

Kedves Szülők, tisztelt Érdeklődők!

A nyílt napokkal kapcsolatos szülői tájékoztatót a linkre kattintva olvashatják

A december 8-án megtekinthető órák listája

Jelentkezés a december 8-án tartandó nyílt napra

Kérjük, ha módosítani szeretne a regisztrációján, először törölje a korábbi bejelentkezést; ezt a visszaigazoló email alján található "Törlés" gombbal teheti meg. Csak a törlés után indítson újabb regisztrációt! Amennyiben a lehetségesnél több órára jelentkezik be, az időben később történt regisztrációt töröljük.

Felvételi tájékoztató a 2017/2018-as tanévre (új)

Tisztelt Szülők, kedves Érdeklődők!

Gimnáziumunk 2017/18-as tanévre szóló felvételi tájékoztatója megtekinthető a linkre kattintva (új, módosított verzió- a változtatás csak a nyílt napokra való jelentkezés módját érinti). Kérjük, folyamatosan kísérjék figyelemmel a honlapunkon ezt követően megjelenő, felvételivel kapcsolatos aktuális információkat!