Felvételi
Regisztrációs felület a nyílt napokhoz

Gimnáziumunk nyílt napjaihoz a regisztrációs felület a linkre kattintva érhető el.

Felvételi tájékoztató szülői értekezlet és nyílt napok

Tisztelt Szülők, kedves Érdeklődők!

A felvételi tájékoztató szülői értekezlettel és a nyílt napokkal kapcsolatos részletes tájékoztató megtekinthető a linkre kattintva. Kérjük, ne mulasszák el a részletes felvételi tájékoztatónk elolvasását sem, mely a főoldalon a hírfolyamban és ezen bejegyzés alatt is megtalálható!

Felvételi tájékoztató a 2018/19-es tanévre

Tisztelt Szülők, kedves érdeklődő Diákok!

Gimnáziumunk 2018/19-es tanévre szóló felvételi tájékoztatója megtekinthető a linkre kattintva. Kérjük, folyamatosan kísérjék figyelemmel a honlapunkon későbbiekben megjelenő, felvételivel kapcsolatos aktuális információkat!

Felvételi

A felvételi eljárásban iskolánk minden osztálya megtelt, így pótfelvételi eljárás kiírására nem kerül sor. A felvételizőket írásban értesítettük az eredményről.

A 2017/18-as tanévre felvételiző diákoknál, programonként az alábbi ponthatárok alakultak ki:

01 kódszámú humán program: 151 pont

02 kódszámú reál program: 158 pont

03 kódszámú angol nyelvi előkészítő program: 165 pont

04 kódszámú német nyelvi előkészítő program: 160pont

05 kódszámú emelt biológia program: 155 pont

06 kódszámú emelt rajz program: 140 pont

07 kódszámú EU profilú program: 155 pont

08 kódszámú tehetséggondozó (hét évfolyamos NYEK)  program: 160 pont

A ponthatárok esetében az azonos pontot elérők közül, a keretszámnak és a felvételi jegyzékünkben leírtaknak megfelelően választjuk ki a diákokat.

A bejövő osztályok tankönyvlistája április 27-én 14 órától lesz letölthető honlapunkról.

Felvételi jegyzék és az elutasított tanulók listája

Kedves felvételiző Diákok, tisztelt Szülők!

Az alábbi listákon valamennyi diák szerepel, aki jelentkezett gimnáziumunk egy vagy több képzési területére. Aki több tagozatot is megjelölt, minden érintett listán külön-külön keresse meg az azonosítóját, vagy a jelszavát!

A felvehető tanulók listája az adott tanulmányi területen a felvételiző rangsorban elért helyét mutatja. A tervezett tanulólétszámhoz képest hátrább rangsorolt diákoknak is lehet esélyük, ha az előrébb levő tanulókat más megjelölt tanulmányi területre vesszük fel, vagy ha a sorrendben előbb megjelölt iskolába kerülnek felvételre.

Az elutasított tanulókat a nevük betűrendjében soroljuk fel.
Az elutasítás oka lehet:
- a tanulót a hozott pontjai (általános iskolai bizonyítványa + központi írásbeli vizsga eredménye) alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló nem jelent meg a szóbeli felvételi vizsgán vagy a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló nem felelt meg a rajz alkalmassági vizsgán
- a tanuló megfelelt a rajz alkalmassági vizsgán, de hozott pontjai alapján nem hívtuk be szóbeli vizsgára
- a tanuló hozott pontjai és a szóbeli vizsgán elért teljesítménye összességében nem elegendő a gimnáziumunkba való felvételhez.

FONTOS! Minden tanulónak, aki jelentkezési lapot nyújtott be gimnáziumunkba 2017. április 26-ig postára adjuk a felvételről szóló értesítést, illetve az elutasításról szóló határozatot. A felvételi eredményről más módon nem adunk felvilágosítást. Köszönjük a megértésüket!

7 évfolyamos képzés (08) Tehetséggondozó
6 évfolyamos képzés (01) Humán