Felvételi 2017/2018-as tanévre

2016.09.19.

Tisztelt Érdeklődők!

A következő tanévre vonatkozó felvételi tájékoztatónkat legkésőbb október 20-tól tekinthetik meg a honlapunkon.  Javasoljuk, hogy addig tanulmányozzák a jelen tanévre szóló tájékoztatót, amelyet a "FELVÉTELI" fülre kattintva, a 2. oldalon találnak meg. Nagy valószínűséggel csak az időpontok fognak változni.

Az egyes tanulmányi területek évfolyamonkénti tantárgyait és az óraszámokat az "Alapdokumentumok" menüpontban a "Pedagógiai Program" 12-es pontja alatt olvashatják.

Mansfeld '56-beszédíró-pályázat 11-13.-os diákoknak

2016.09.19.

56 zaszlo

Kedves Diákok!

Az 1956-os forradalom 60. évfordulója alkalmából a II. Kerületi Önkormányzat teljesen
felújítja a Mansfeld Péter parkot. Ehhez kapcsolódóan az avató ünnepségre beszédíró-
pályázatot hirdet 11-13. évfolyamos, II. kerületben tanuló, illetve lakó diákok részére.

Pályázati kiírás

Letölthető adatlap

Német fordítószakkör

2016.09.18.

nemet

Kedves rákóczis Diákok!

Német fordítószakkör indul iskolánkban. Különféle szövegtípusok fordításával foglalkozunk, megismerkedünk a fordítás technikájával, munkafolyamatával. Megbeszélés kedden 6. óra utáni szünetben lesz a 201-es teremben. További információkért Halmi Zsófia tanárnőhöz fordulhattok.

Kovács Kitti - MOL Tehetségtámogató Program
kittikepe

Kedves rákóczis Diákok! Tisztelt Szülők!

A MOL TEHETSÉGTÁMOGATÓ Program 10 éve töretlenül segíti a fiatal sportolókat, művészeti és tudományos tehetségeket. Kovács Kitti tanárnő az Új Európa Alapítvány jubileumi jelöltje.

Kérjük, Ön is támogassa szavazatával iskolánk pedagógusát!

A linket megnyitva  van lehetőség a szavazásra szeptember 28-ig.

Plüss gyűjtés a Vöröskeresztnek

2016.09.18.

tamogatas

Kedves Diákok!

Ebben a tanévben plüssöket gyűjtünk a Magyar Vöröskereszt számára. Adományaitokat a portán tudjátok leadni október 1-ig. Köszönjük!

Plakát

II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Verseny

2016.09.12.

rf latin

Iskolánk, a Budapest II. Kerületi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium a 2016-17-os tanévben
6. alkalommal rendezi meg a tehetséges, latin nyelvet tanuló diákok számára a II. Rákóczi
Ferenc Latin Fordítási Versenyt.

A verseny kiírása, részletes tudnivalók

Pályázat

2016.09.09.

palyazat

A „Tudsz jobbat!" versenyt az AmCham, a Nemzeti Befektetési Ügynökséggel (HIPA), az Emberi Erőforrások Minisztériumával (EMMI) és a Nemzetgazdasági Minisztériummal (NGM) együttműködésben írta ki, azzal a céllal, hogy a diákok kreatív formában, csoportosan fogalmazzák meg gondolataikat az általuk elképzelt jövő iskolájáról és a jövő munkahelyéről.

10-12. évfolyamos, 3-5 fős diákcsapatok pályamunkáit várják szeptember 20-ig.

Videó

Befogadó családot keresünk

2016.06.19.

aiesec fogadj

Kedves rákóczis Diákok!

Keresünk 2016. október 5-től olyan vállakozó kedvű diákot, akinek a családja szívesen befogadna egy angolul és franciául jól beszélő  tunéziai egyetemistát, aki az AIESEC program keretén belül a Rákócziban fog önkéntes munkát végezni hat héten keresztül.
Minimum 1, maximum 6 hétre kellene neki szállást és ellátást biztosítani. Ez egy kiváló alkalom a nyelvtanulásra, éljetek a lehetőséggel!

Az érdeklődők Hortobágyi Péter igazgatóhelyettesnél jelentkezhetnek és tájékozódhatnak a részletekről.

« ElsőElőző12KövetkezőUtolsó »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL