Szóbeli felvételi vizsgák

2015.02.20.

Kedves Felvételizők, tisztelt Szülők!

A beosztásban azok a tanulók szerepelnek, akik elérték a szóbeli meghallgatáshoz szükséges ponthatárt.
Ha a tanuló több megjelölt tanulmányi területen is megfelelő pontszámmal rendelkezik, felvételi tárgyanként külön-külön is feltüntetjük az azonosító adatát.
Ha valaki nem találja meg az azonosítóját a táblázatokban, vagy nem minden megjelölt képzési területnél látja, az azt jelenti, hogy nincs elég pontja az adott tárgy szóbeli vizsgáján való részvételhez.
A rajz szóbeli felvételi vizsga időpontjáról február 25-én tájékozódhatnak azok a tanulók, akik a február 23-i rajz képességvizsgálaton megfelelnek, és a hozott tanulmányi pontszámaik elérik a meghallgatáshoz szükséges értéket.
Kérjük, hogy a felvételiző diákok a megjelölt időpont előtt legalább 20 perccel jelenjenek meg a feltüntetett tanteremnél! Hozzák magukkal az általános iskolai ellenőrzőkönyvüket, a felvételi tárgyhoz tartozó füzetüket.

6 és 7 évfolyamos képzés :
Február 25., szerda

Február 26., csütörtök

Február 27., péntek

Március 02., hétfő

Március 03., kedd

4 és 5 évfolyamos képzés:

Angol (03, 07)

Német (04)

Biológia (05)

A szóbeli felvételi vizsgára való behíváshoz szükséges alsó ponthatárok (általános iskola osztályzatokból hozott pontszám - max. 50 pont - + a központi írásbeli felvételi vizsgán szerzett pontok - max. 100 pont):

7 évfolyamos képzés - 08 tehetséggondozó  - 105 pont

6 évfolyamos képzés - 01 humán; 02 reál     - 104 pont

5 évfolyamos képzés - 03 NYEK angol            - 117 pont

- 04 NYEK német            - 105 pont

4 évfolyamos képzés - 05 biológia                 - 114 pont

- 07 EU                          - 110 pont

- 06 rajz                          - 91 pont*

*(a rajz képességvizsgálaton megfelelt tanulók esetében)

RAJZ SZÓBELI MEGHALLGATÁSRA BEHÍVOTT TANULÓK LISTÁJA:

Rajz (06)

A lista azokat a tanulókat tartalmazza, akik a rajz képességvizsgálaton megjelentek, azon megfeleltek és a hozott pontszámaik meghaladják a 90 pontot.

Szürke színnel jelöltük azokat a felvételizőket, akik angol vagy német nyelvből is vizsgáznak. Ők nézzék meg fentebb a tantárgyi beosztást is! A rajz szóbeli a nyelvi felvételi előtt, vagy után lesz kb. 10 perces eltéréssel!

A terembeosztás az aulában lesz olvasható.

A biológiából is felelők az eredeti beosztás szerint felvételiznek.

Francia filmklub

2015.02.26.

horsd

Március 2-án, hétfőn 14 órától ismét francia filmklub lesz a médiateremben. A Hors de prix (Drágaságom) című filmet fogjuk megtekinteni. Mindenkit szeretettel várunk!

A film trailere.

II. Rákóczi Ferenc Irodalmi és Műveltségi Csapatverseny

2015.02.24.

rakoczi

Gimnáziumunk ebben az évben is megrendezi a II. Rákóczi Ferenc Irodalmi és műveltség Csapatversenyt, melyre olyan iskolák jelentkezését várjuk, akik számára fontos a Rákóczi - család, a szabadságharc és a Rákóczi - hagyomány.

A jelentkezés feltételei és az olvasmánylista.

Kínai nyelvtanfolyam

2015.02.23.

kina

Az ELTE Konfuciusz Intézete ingyenes kínai nyelv szakkört hirdet iskolánkban.
Heti egy alkalommal 90 perces órákat tartanak az Intézet tanárai, illetve anyanyelvi tanárok. A szakkör időpontját a jelentkezőkkel együtt határozzák meg.
Jelentkezni a titkárságon lehet március 1-ig.

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

2015.02.25.

terror

Február 25-e a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja.

Az iskolarádión keresztül a 11.A megemlékezését hallgatjuk meg. Az iskola könyvtárának Facebook oldalán szintén rövid megemlékezés olvasható, illetve a könyvtárosok ajánlót is készítettek azok számára, akiket a téma érdekel.

Szóbeli felvételi, rajz alkalmassági vizsga

2015.02.11.

Tisztelt Érdeklődők!

A szóbeli felvételi vizsgáról és a rajz tagozatra vonatkozó iskolai képesség vizsgálatról szóló részletes tájékoztatót a linkre kattintva tekinthetik meg.

Sportpálya

exclmtnpt A sportpálya pénzügyi helyzetének alakulásáról,  a gyűjtéshez kötődő programokról a Főmenü/SPORTPÁLYA menüpontja alatt tájékozódhatnak a tisztelt érdeklődők!

Versillusztrációs pályázat

2015.02.16.

jozsef attila

A magyar költészet napja alkalmából és József Attila születésének 110. évfordulója alkalmából   a Ferencvárosi Helytörténeti Egyesület 2015-ben is meghirdeti  hagyományos versillusztrációs pályázatát.

Részletek.

« ElsőElőző123KövetkezőUtolsó »