OKtóber 23.

2014.10.22.

okt23

Ma a 2. órában az 1956. október 23-i eseményekre emlékezünk.

"Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett." (Márai)

Német nyelvi quiz

2014.10.22.

nemet

Kedves Diákok!

Az első idegen nyelvi munkaközösség egyéni német nyelvi versenyt hirdet. A quiz letölthető a linkre kattintva.

Leadási határidő: november 11., kedd, 15:00.

A quizt papír alapon a némettanáraitoknak adhatjátok le.

Kézműves foglalkozás

2014.10.21.

prev20101

Kedves Diákok!

Október 22-én 3-tól 5 óráig kézműves foglalkozást tart Forgács Márta tanárnő az ének teremben, melyre mindenkit vár sok szeretettel!

TUDOK 2015

2014.10.20.

szav

Október 31-ig lehet jelentkezni a Tudományos Diákkörök XV. Országos Konferenciájára. Sikeres előadásokkal plusz pontok szerezhetők a felvételihez!

Részletek.

Salátafotó- pályázat

2014.10.21.

fenykepezes

Kedves Diákok!

Saláta készítő és fotó pályázatot hirdet a Pepo Papa. Nevezési határidő: október 28.

Részletek.

Rákóczi Kupa

2014.10.17.

rakoczi kupa A házi focibajnokság első körének eddigi eredményeit a linkre kattintva találhatjátok meg. Az első csoportból már meg is van a középdöntőbe jutott két csapat: a 7.T és a 8.HR osztály. Gratulálunk! A még hátra lévő meccsek novemberben kerülnek megrendezésre.

II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Verseny 2014.

rf latin

Iskolánk, a budai II. Rákóczi Ferenc Gimnázium az idei tanévben is megrendezi a II. Rákóczi Ferenc Latin Fordítási Versenyt. A versenyen II. Rákóczi Ferenc latin nyelvű műveiből kiválasztott szövegeket kell a tanulóknak lefordítaniuk.

A versenyre négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok tanulóit várjuk.

Jelentkezni lehet 2014. december 12-ig. A részletes versenyfelhívás és a jelentkezési lap itt letölthető!

A szervező Szedenik Enikő és Jármi Viktória tanárnők szeretettel várják az  érdeklődőket, jelentkezőket!

11-12. évfolyam, társadalomismeret modul

2014.10.01.

mucsarnok

Kedves 11-12. évfolyamos társadalomismeret modulos Diákok!

A feladatlapok megoldását november végéig lehet leadni vagy elektronikusan elküldeni Hudyné tanárnőnek.

1. feladatlap, belváros, klasszicista épületek

2. feladatlap, Palotanegyed